Strzelnica U27

Zrób prezent sobie lub najbliższym. Kup voucher już teraz!
 09.10.2019 22:38

Twoja pierwsza wizyta na strzelnicy - jak się przygotować?

Jak przygotować się na Twoja pierwszą wizytę na strzelnicy? Kto może strzelać i z czego? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w poniższym artykule. NIE MUSISZ MIEĆ POZWOLENIA!

Przede wszystkim – zabierz ze sobą dowód osobisty! Każda osoba korzystająca ze strzelnicy musi zostać wpisana do Książki rejestru pobytu na strzelnicy. Jest to ustawowy obowiązek, dzięki któremu wiemy, kto aktualnie znajduje się na obiekcie. Jeśli robisz więc niespodziankę koledze, czy dziewczynie zadbaj abyście oboje mieli przy sobie dokumenty.

Na strzelnicy nie ma specjalnych wymagań dotyczących ubioru. Unikamy natomiast głębokich dekoltów, gdyż gorąca łuska wypadająca z broni może wpaść pod ubranie i poparzyć. Ma być przede wszystkim wygodnie.

Na wstępie poinformuj instruktora, że jesteś na strzelnicy po raz pierwszy. Instruktorzy zazwyczaj sami o to pytają. Możesz ich także poinformować o swoich dotychczasowych doświadczeniach np. z wiatrówkami, czy ASG. Podczas pierwszej (i tak naprawdę każdej następnej) wizyty na strzelnicy do momentu uzyskania uprawnień, będzie Ci towarzyszył profesjonalny instruktor. Przeprowadzi on szkolenie z zakresu bezpieczeństwa oraz obsługi broni. Wytłumaczy jak należy trzymać broń, jakie należy przyjmować postawy strzeleckie, jak ładować, rozładowywać, celować i strzelać, czyli w jaki sposób bezpiecznie i celnie posługiwać się bronią palną.

 

Z czego mogę strzelać będąc na strzelnicy po raz pierwszy?

Z całego arsenału naszej strzelnicy! Broń dobieramy na podstawie indywidualnych warunków wiekowych oraz fizycznych. Przykładowo młodszym strzelcom proponujemy pistolety lub karabinki bocznego zapłonu (kaliber .22lr), starsi natomiast mogą od razu zacząć od najbardziej popularnych pistoletów kalibrze 9x19mm, a nawet przejść do czegoś mocniejszego. Niejednokrotnie zdarzało się, że już na swojej pierwszej wizycie nowo upieczeni strzelcy sięgali po Kałachy, czy strzelby gładkolufowe.

 

Nie mam jeszcze ukończonych 18-tu lat – czy mogę przyjść na strzelnicę?

Tak, dzieci i młodzież także mogą korzystać ze strzelnicy i strzelać z broni palnej (pod opieką dorosłych), więc zapraszamy z rodzicami.

 

Ile to kosztuje?

Cennik naszych usług znajduje się na stronie: http://u27.pl/pl/cennik/

Warto zaglądać do działu „promocje”, gdzie znajdują się pakiety amunicji w atrakcyjnych cenach.

 

Zarezerwuj tor już dziś!

888-491-333

rezerwacja@u27.pl

Dziękujemy Klientom, którzy nam zaufali


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja pn. „Uruchomienie strzelnicy rekreacyjnej” mająca na celu utworzenie działalności gospodarczej poprzez uruchomienie strzelnicy rekreacyjnej oraz utworzenie i utrzymanie miejsc pracy przez okres 2 lata od dnia uzyskania płatności ostatecznej współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.