Strzelnica U27

Zrób prezent sobie lub najbliższym. Kup voucher już teraz!

Kurs pierwszej pomocy dla strzelców

12 lipca 2020 godz. 11:00-19:00

Kurs, stworzony przez strzelców dla strzelców. Skupiony ściśle na tematyce wypadków z bronią palną. Tutaj dowiesz się co się może wydarzyć, jak tego uniknąć i co najważniejsze: jak nie pozwolić sobie i innym umrzeć. Kurs został pomyślany jako uniwersalne narzędzie dla wszystkich osób mających kontakt z bronią. Nie dyskryminujemy nikogo, tematyka poruszy problemy strzelców sportowych, czarnoprochowych jak i myśliwych.

Co w tym kursie jest unikalnego?
Bardzo silna specjalizacja - pierwsza pomoc w sporcie strzeleckim to coś zupełnie innego niż w wypadku drogowym czy zakładzie pracy. Na zwykłych kursach nikt nie omawia szczegółowo rany postrzałowej czy efektów „ognia łańcuchowego” w rewolwerze. My tak. Dlatego, że też strzelamy i w każdej chwili możemy potrzebować takiej pomocy właśnie od Ciebie (albo Ty od nas). Tu nie będzie zbędnej paplaniny tylko ciężki trening i realne sytuacje.

Cel kursu:
Zapoznanie z efektywnymi i skutecznymi metodami ratowania życia i udzielania pierwsze pomocy w wypadku urazów występujących w sporcie strzeleckim.

Jak to się odbywa:
Na początku zajęć otrzymasz indywidualny pakiet środków opatrunkowych. To indywidualny zestaw, który pozwoli Ci wykonać wszystkie przewidziane symulacje. Bo właśnie na symulacjach a nie wykładach ten kurs się opiera.
Przygotuj się więc na krew, krzyk, pot i stres. Dużo potu i dużo stresu, ale tylko tak przygotujesz się do rzeczywistego działania. To nie jest kolejne 8 godzin wykładów, tu się naprawdę ćwiczy. Weź więc ze sobą odzież którą bez żalu możesz zniszczyć czy ubrudzić, na pewno tak się stanie.
Symulacje będą dotyczyły co najmniej 6 najbardziej typowych urazów charakterystycznych dla sportu strzeleckiego, czyli:
- rozległych krwotoków,
- rany postrzałowej klatki piersiowej,
- urazów oka,
- oparzeń,
- ran kończyn,
- amputacji.

Jesteśmy świadomi, że świat cały czas idzie do przodu, dlatego oprócz nauczenia Cię jak korzystać z typowych materiałów opatrunkowych pokażemy Ci jak stosować nowoczesne metody opatrywania, czyli poznasz stazy taktyczne, opatrunki chemostatyczne i inne magiczne metody z wojsk specjalnych.

Oprócz ratownictwa podzielimy się też wiedzą jak zachować się w razie wypadku lub konieczności użycia broni.

Kurs poprowadzi dwóch instruktorów. Instruktorem wiodącym i autorem programu jest dr Tomasz Królikowski. Od lat związany ze środowiskiem strzeleckim, instruktor strzelectwa PZŁ i PZSS, prowadzący strzelanie, wykładowca akademicki: od 10 lat odpowiedzialny za przedmiot „Pierwsza pomoc”, instruktor pierwszej pomocy, autor rozdziału o pierwszej pomocy w książce „Edukacja Prozdrowotna i Promocja Zdrowia” pod redakcją prof. J. Gromadzkiej-Ostrowskiej. Czynny strzelec konkurencji łowieckich i pasjonat strzelectwa bojowego. Dzięki ogromnemu doświadczeniu na strzelnicy i w lesie, zidentyfikował najbardziej typowe zagrożenia i dopracował algorytmy postępowania zwiększające szanse na przeżycie.

Wielkość grupy:
Max. 15 osób

Cena: 329,00PLN

Opłatę za udział prosimy wnieść przelewem na rachunek bankowy Strzelnicy U27 nr:

75 1910 1048 2669 0006 3888 0002.

W tytule przelewu proszę wpisać nazwisko i imię uczestnika oraz "Pierwsza pomoc".

Zgłoszenia wraz z dowodem opłaty prosimy przesyłać na adres: rezerwacja@u27.pl

Na zgłoszenia czekamy do 8 lipca (środa).

Organizator zapewnia wyżywienie na czas kursu.

Absolwenci kursu otrzymają stosowne certyfikaty.

Dziękujemy Klientom, którzy nam zaufali


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja pn. „Uruchomienie strzelnicy rekreacyjnej” mająca na celu utworzenie działalności gospodarczej poprzez uruchomienie strzelnicy rekreacyjnej oraz utworzenie i utrzymanie miejsc pracy przez okres 2 lata od dnia uzyskania płatności ostatecznej współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.